Zkus to taky!

Minulý článek byl o kůži a proto ho napojím na další část těla, která má k ní hodně blízko a to jsou nehty. Pánové pro Vás je to psané taky, protože pokud máte čisté boty, upravené nehty a pěkné zuby, smíte nás pozvat na večeři a pravděpodobnost, že neodmítneme je velká.

  • Nehty nejenže chrání konečky našich prstů, ale také vypovídají něco o našem zdraví. Rostou v průměru o 0,1mm za den a o něco rychleji ve dne, v létě a na rukou.
  • Jejich přirozená barva je částečně podmíněná geneticky, většina z nás je má narůžovělé a pokud jsou zdravé nechybí jim přirozený lesk.
  • Zvýšená lámavost mnohdy poukazuje na nedostatek minerálů v těle, špatnou životosprávu a nadmíru stresu.
  • Jejich povrch by měl být hladký, nešupící se, bez dolíčků a vroubků.
  • Tradiční čínská medicína hledí také na lunula, což jsou bílé půlměsíce na kořenech nehtů. Údajně při jejich úplném chybění tělo trápí anémie či může být tento deficit známkou podvýživy. Pokud jsou půlměsíce patrné pouze na palcích, dotyčný je díky snížené imunitě náchylnější k infekcím a trápí ho nedostatek fyzické energie.

Péče o nehty, chodidla či ruce je součástí terapie mnoha chorob. Ne nadarmo lidé využívají služeb dermatologů a chodí na lékařskou pedikúru. Proč ale řešit problém až když je na světě, když mu můžeme předcházet a ještě z toho mít dobrý pocit. Aneb zlaté pravidlo, které jsem zrovna teď vymyslela zní: „Zubní kaz kartáčkem nevyčistíš!“ Pro ještě větší autentičnost si to teď převeďte na nekrotickou odumřelou nohu diabetika.

Moje zkušenost

Celkem pravidelně navštěvuji pedikúru, ale k manikúře jsem se odhodlávala delší dobu. Přeci jen péče o nehty patří k mým týdenním rituálům, kdy se půl hodiny před tím přehrabuji ve zlaté krabici plné laků a přemýšlím, který odstín bude to pravé ořechové. Nakonec jsem přeci jen usoudila, že když je ten prodloužený víkend, budu se trošku rozmazlovat. Při mém povolání dostávají mé nehty opravdu zabrat. Každodenní (přesněji každohodinové) dezinfikování rukou, nošení rukavic a poté případně úklid v domácnosti chce opravdu „držáky“ místo nehtíků princezen. Proto jsem jednoho pátečního volného rána využila k návštěvě  pražského salonu, o kterém jsem dosud četla jen samou chválu. Příjemně malé a útulné prostředí doplňovala moc milá paní, která pracovala rychle, ale pečlivě. Nejdříve mi všechny nehty zkrátila do stejné délky, upravila do požadovaného tvaru (já preferuji kulatý), pozor na nohou by se měly stříhat nehty vždy do rovna, jinak mají tendenci bolestivě zarůstat. A potom se věnovala kůžičce okolo nehtu a tvaru, na které použila speciální brousící přístroj s několika nástavci. Už po téhle úpravě ,ač byly nehty bez jakéhokoli přípravku, vypadaly krásně leskle a upraveně. Osobně mám velký problém se záděry a často si kůžičku okolo nehtů stříhám. To je údajně cesta do pekel, protože tím sama sebe a své nehty dostávám do začarovaného kruhu, kdy kůžička roste o to víc a já o to více stříhám a stříhám. Správně bych ji totiž měla zatlačovat dřevěným nebo jiným rádýlkem a nedat jí prostor vyrůst znovu. Po dokonalé manikúře následovalo nanesení výživného séra s jemně tónovaným perleťovým gelovým lakem. (Kdybych nepracovala ve zdravotnictví tak se s tou barvou pořádně rozjezdu!). Srovnání pohledu před a po bylo skoro neuvěřitelné, krapet zdrcující při zjištění, že jsem před tím chodila s tak neupravenýma nehtama a žila v omylu jak jsem dobrá manikérka. Již mám tento zázrak na nehtech třetí týden a vypadají stále krásně, přesto je ale rozhodně nešetřím! Naopak díky ochranné vrstvě mi narostly do délky, kterou jsem nikdy zároveň na všech prstech neměla.

nehtiky

Možná se to pánům zdá moc zženštělé nechat se takto opečovávat, ale v salonu byl oddělený ceník pro muže s tím, že objednací doba (pro pány!) byla dva týdny dopředu beznadějně plná. Pedikúra je přeci jen v dnešní době stále pro muže přijatelnější, ale mě osobně nezáleží na tom, jestli si moje drahá polovička dělá manikúru doma nebo na ní dochází, protože jí to přijde pohodlnější a efektivnější (přeci jen trošku manuální zručnosti to chce). Důležitý pro mě a okolí je výsledek, protože pěstěné ruce se poznají z dálky a první dojem se vždycky počítá 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík